21.03.2016
Wiosna …ach to Ty!
Wiosna …ach to Ty!

Wiosną przyroda budzi się do życia i zachęca do korzystania ze spacerów i z pierwszych ciepłych promieni słońca. Niestety ten okres nie wszystkim kojarzy się pozytywnie. Dla alergików wiosna to czas, kiedy zaczynają kwitnąć alergenne rośliny, a wiosenno- świąteczne porządki z użyciem detergentów dodatkowo wzmacniają reakcje alergiczne.

Uporczywy katar, zapalenie spojówek, podrażnienie gardła i nosa, uczucie zmęczenia, zmiany skórne, migreny, zaburzenia widzenia, biegunki i bóle brzucha - to objawy alergii, które mogą uprzykrzyć życie i zamienić najpiękniejsze pory roku w koszmar.Szacuje się, że obecnie nawet do 25 % populacji może być dotknięta jakąś formą alergii.

Wiosną szczególnym zagrożeniem dla alergików są pyłki roślin. Niektóre z nich są wiatropylne i lekkie, dlatego łatwo roznoszą się przez wiatr. Drzewa zaczynają pylenie już wczesną wiosną. Na przełomie lutego i marca kwitną leszczyny i olchy, z kolei w kwietniu topole i brzozy. Pyłki brzozy są jedną z częstszych przyczyn reakcji alergicznych, gdyż ich stężenie w powietrzu jest szczególnie wysokie.Maj to okres pylenia traw i babki. Kończy pylić brzoza, ale zaczyna się okres pylenia sosny, pokrzywy i szczawiu. To również czas szczególnie dużej aktywności zarodników pleśni.

Wiosenno- świąteczne porządki, to ekspozycja na roztocza ( dywany, zasłony, firany) oraz detergenty.
MedaSept  przypomina o zabezpieczaniu skóry rąk rękawiczkami ochronnymi.
Alergikom zalecamy rękawice pozbawione środka pudrującego. Osobom nadwrażliwym na lateks - rekomendujemy rękawice syntetyczne, zwłaszcza nitrylowe.
Zachęcamy do zainteresowania się medaSept® aloevit PF,  rękawicami z kosmetyczno-pielęgnacyjną warstwą, która pomoże zachować zdrowy wygląd  skóry rąk i wzmocni codzienną pielęgnację.

Zapraszamy do współpracy !